GW DASPA2.EC-HRHT-5U8X-1-100-R18
- Manufacturer:
- ams OSRAM
- Part Number:
- Category:
- White LED Lighting
- Description:
- LED OSCONIQ NEUT WHT 2700K 1009
- Manufacturer :
- ams OSRAM
- Category :
- White LED Lighting
- CCT (K) :
- 2700K
- Color :
- White, Neutral
- CRI (Color Rendering Index) :
- 80
- Current - Max :
- 250mA
- Current - Test :
- 100mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- 38lm (33lm ~ 42lm)
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- Height - Seated (Max) :
- 0.051" (1.31mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 133 lm/W
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 1009 (2622 Metric)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.102" L x 0.087" W (2.60mm x 2.20mm)
- Supplier Device Package :
- 1009
- Viewing Angle :
- 130°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2.85V