GW CSSRM2.EM-M7M9-XX58-1-700-R18
- Manufacturer:
- ams OSRAM
- Part Number:
- Category:
- White LED Lighting
- Description:
- LED OSLON SQUARE SMD
- Manufacturer :
- ams OSRAM
- Category :
- White LED Lighting
- CCT (K) :
- 2700K
- Color :
- White, Warm
- CRI (Color Rendering Index) :
- 80
- Current - Max :
- 1.8A
- Current - Test :
- 700mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- 255lm (240lm ~ 270lm)
- Height - Seated (Max) :
- 0.082" (2.09mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 130 lm/W
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 1212 (3030 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- Supplier Device Package :
- 1212
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2.8V