GW CSSRM3.PM-N6N8-A535-K2L2-700-L-S-CO
- Part Number:
- CCT (K) :
- 4000K
- Color :
- White, Neutral
- CRI (Color Rendering Index) :
- 70
- Current - Max :
- 1.8A
- Current - Test :
- 700mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- 345lm (330lm ~ 360lm)
- Height - Seated (Max) :
- 0.085" (2.16mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 173 lm/W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- Supplier Device Package :
- 1212
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2.85V