GW CSSRM3.PM-N6N7-A131-700-R33-XX
Manufacturer:
ams OSRAM
Part Number:
Category:
White LED Lighting
Description:
LED OSLON SQUARE SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
6500K
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
1.8A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
340lm (330lm ~ 350lm)
Height - Seated (Max) :
0.085" (2.16mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
173 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
1212
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.8V