GW QSLM31.EM-H3H7-XX57-1-65-R18
Manufacturer:
ams OSRAM
Part Number:
Category:
White LED Lighting
Description:
LED WHITE 3000K 80CRI 3030 SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
200mA
Current - Test :
65mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
36lm (32lm ~ 39lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
204 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.72V