GW CSSRM1.EC-MSMT-7S7T-K2M2-700-R18-XX
Manufacturer:
ams OSRAM
Part Number:
Category:
White LED Lighting
Description:
LED OSLON WHITE SQUARE SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
Color :
White
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
1.8A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
242lm (224lm ~ 259lm)
Height - Seated (Max) :
0.077" (1.95mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
123 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.8V