LCW CR7P.PC-LRLT-5C7E-1-350-R18
- Manufacturer:
- ams OSRAM
- Part Number:
- Category:
- White LED Lighting
- Description:
- LED OSLON
- Manufacturer :
- ams OSRAM
- Category :
- White LED Lighting
- CCT (K) :
- Color :
- White
- CRI (Color Rendering Index) :
- 70
- Current - Max :
- 800mA
- Current - Test :
- 350mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- 147lm (130lm ~ 164lm)
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- Height - Seated (Max) :
- 0.091" (2.30mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 142 lm/W
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 1212 (3030 Metric)
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Size / Dimension :
- 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- Supplier Device Package :
- SMD
- Viewing Angle :
- 80°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2.95V