GW PSLR32.PM-LRLS-A333-1-150-R18-MC
- Manufacturer:
- ams OSRAM
- Part Number:
- Category:
- White LED Lighting
- Description:
- LED DURIS S5 SMD
- Manufacturer :
- ams OSRAM
- Category :
- White LED Lighting
- CCT (K) :
- 5000K
- Color :
- White, Cool
- CRI (Color Rendering Index) :
- 70
- Current - Max :
- 200mA
- Current - Test :
- 150mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 1212 (3030 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- Supplier Device Package :
- SMD
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 6.3V