GW JCLPS2.EM-GUHQ-A838-1-65-R33
Manufacturer:
ams OSRAM
Part Number:
Category:
White LED Lighting
Description:
LED DURIS E3 WARM WHT 2700K 2SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
2700K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
150mA
Current - Test :
65mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
30lm (26lm ~ 33lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
153 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm)
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.02V