L1N0-3070000000000
Manufacturer:
Lumileds
Part Number:
L1N0-3070000000000
Category:
White LED Lighting
Description:
LED WHITE SMD
Manufacturer :
Lumileds
Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
2A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
265lm
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.21mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
135 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1010 (2525 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.098" L x 0.098" W (2.50mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.8V