MHBAWT-0000-000F0UB240H
- Manufacturer:
- Cree LED
- Part Number:
- MHBAWT-0000-000F0UB240H
- Category:
- White LED Lighting
- Description:
- LED XLAMP 4000K WHITE 18V SMD
- Manufacturer :
- Cree LED
- Category :
- White LED Lighting
- CCT (K) :
- 4000K 2-Step MacAdam Ellipse
- Color :
- White, Neutral
- CRI (Color Rendering Index) :
- 90
- Current - Max :
- 350mA
- Current - Test :
- 240mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- 395lm (380lm ~ 410lm)
- Height - Seated (Max) :
- 0.063" (1.61mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 91 lm/W
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 2020 (5050 Metric)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
- Supplier Device Package :
- Viewing Angle :
- 115°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 18V