XD16AWT-P0-0000-00000BK3E
- Part Number:
- XD16AWT-P0-0000-00000BK3E
- CCT (K) :
- 5000K
- Color :
- White, Cool
- CRI (Color Rendering Index) :
- 70
- Current - Max :
- 2A
- Current - Test :
- 350mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- 160lm (156lm ~ 164lm)
- Height - Seated (Max) :
- 0.033" (0.83mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 167 lm/W
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2.73V