CMU5052E
- Part Number:
- CMU5052E
- Description:
- POT 5M OHM 2W CARBON LINEAR
- Actuator Diameter :
- 0.250" (6.35mm)
- Actuator Length :
- 0.875" (22.23mm)
- Power (Watts) :
- 2W
- Resistance (Ohms) :
- 5M
- Tolerance :
- ±20%