CMU2511E
- Part Number:
- CMU2511E
- Description:
- POT 250 OHM 2W CARBON LINEAR
- Actuator Diameter :
- 0.250" (6.35mm)
- Actuator Length :
- 0.875" (22.23mm)
- Power (Watts) :
- 2W
- Resistance (Ohms) :
- 250
- Tolerance :
- ±10%