LCD10-24S3P3W
- Part Number:
- LCD10-24S3P3W
- Description:
- DC DC CONVERTER 3.3V 9.9W
- Current - Output (Max) :
- 3A
- Efficiency :
- 85%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 9.9 W
- Size / Dimension :
- 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V