HAE100-24S3P3W
- Manufacturer:
- P-Duke Technology
- Part Number:
- HAE100-24S3P3W
- Category:
- DC DC Converters
- Description:
- DC DC CONVERTER 3.3V 83W
- Manufacturer :
- P-Duke Technology
- Category :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Railway
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 25A
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Package / Case :
- Half Brick
- Power (Watts) :
- 83 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Half Brick
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V