LDL03-24S15
- Manufacturer:
- P-Duke Technology
- Part Number:
- LDL03-24S15
- Category:
- DC DC Converters
- Description:
- DC DC CONVERTER 15V 3W
- Manufacturer :
- P-Duke Technology
- Category :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 200mA
- Efficiency :
- 85%
- Features :
- Adjustable Output, Remote On/Off
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Package / Case :
- 8-SIP Module, 7 Leads
- Power (Watts) :
- 3 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.1mm x 11.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 1.6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V