EDL03-48D12
- Part Number:
- EDL03-48D12
- Description:
- DC DC CONVERTER +/-12V 3W
- Current - Output (Max) :
- 125mA, 125mA
- Efficiency :
- 86%
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 3 W
- Size / Dimension :
- 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.1mm x 11.2mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 36V
- Voltage - Isolation :
- 1.6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V