SDS05-24S3P3
- Part Number:
- SDS05-24S3P3
- Description:
- DC DC CONVERTER 3.3V 3.3W
- Current - Output (Max) :
- 1A
- Efficiency :
- 77%
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 3.3 W
- Size / Dimension :
- 0.52" L x 0.36" W x 0.40" H (13.2mm x 9.1mm x 10.2mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 1.6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V