HAE100-48S12
- Part Number:
- HAE100-48S12
- Description:
- DC DC CONVERTER 12V 101W
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Control Features :
- Enable, Active Low
- Current - Output (Max) :
- 8.4A
- Efficiency :
- 90%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 101 W
- Size / Dimension :
- 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 16.5V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V