HAE200-24S28W
- Part Number:
- HAE200-24S28W
- Description:
- DC DC CONVERTER 28V 182W
- Applications :
- ITE (Commercial), Railway
- Current - Output (Max) :
- 6.5A
- Efficiency :
- 90%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 115°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 182 W
- Size / Dimension :
- 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 8.5V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 28V