LCD30-48D24W
- Part Number:
- LCD30-48D24W
- Description:
- DC DC CONVERTER +/-24V 30W
- Control Features :
- Enable, Active Low
- Current - Output (Max) :
- 625mA, 625mA
- Efficiency :
- 92%
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 30 W
- Size / Dimension :
- 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 1.6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V