UDH02-12S24
Manufacturer:
P-Duke Technology
Part Number:
UDH02-12S24
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 24V 2W
Manufacturer :
P-Duke Technology
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Control Features :
Current - Output (Max) :
83mA
Efficiency :
83%
Features :
Adjustable Output
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Package / Case :
5-SIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
2 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.47" L x 0.30" W x 0.43" H (11.9mm x 7.7mm x 11.0mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
18V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
24V