PDS02-48D15W
- Part Number:
- PDS02-48D15W
- Description:
- DC DC CONVERTER +/-15V 2W
- Current - Output (Max) :
- 67mA, 67mA
- Efficiency :
- 81%
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 2 W
- Size / Dimension :
- 0.74" L x 0.50" W x 0.34" H (18.9mm x 12.8mm x 8.7mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 1.6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V