PTMA401120N2AZ
Part Number:
PTMA401120N2AZ
Description:
DC DC CONVERTER 12V 10W
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
82%
Features :
Remote On/Off, OCP, OVP, UVLO
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
10 W
Size / Dimension :
1.10" L x 0.96" W x 0.36" H (27.9mm x 24.4mm x 9.1mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V