PTMA401120P1AZ
- Part Number:
- PTMA401120P1AZ
- Description:
- DC DC CONVERTER 12V 10W
- Current - Output (Max) :
- 1A
- Efficiency :
- 82%
- Features :
- OCP, OVP, UVLO
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 6-SMD Module, 4 Leads
- Power (Watts) :
- 10 W
- Size / Dimension :
- 1.10" L x 0.96" W x 0.36" H (27.9mm x 24.4mm x 9.1mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 36V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V