MPH02-24S3P3
Part Number:
MPH02-24S3P3
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
Current - Output (Max) :
600mA
Efficiency :
76%
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
2 W
Size / Dimension :
0.96" L x 0.57" W x 0.40" H (24.3mm x 14.4mm x 10.2mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
5 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V