MPH02-12D12
- Part Number:
- MPH02-12D12
- Description:
- DC DC CONVERTER +/-12V 2W
- Current - Output (Max) :
- 83mA, 83mA
- Efficiency :
- 81%
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 2 W
- Size / Dimension :
- 0.96" L x 0.57" W x 0.40" H (24.3mm x 14.4mm x 10.2mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 18V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V