MPP10-24D05A
Part Number:
MPP10-24D05A
Description:
DC DC CONVERTER +/-5V 10W
Current - Output (Max) :
1A, 1A
Efficiency :
85%
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
10 W
Size / Dimension :
1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
5 kV
Voltage - Output 1 :
5V