MPS02-24D15
Part Number:
MPS02-24D15
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 2W
Current - Output (Max) :
67mA, 67mA
Efficiency :
81%
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
2 W
Size / Dimension :
0.96" L x 0.57" W x 0.41" H (24.3mm x 14.4mm x 10.5mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
5 kV
Voltage - Output 1 :
15V