MPH02-05S24
- Part Number:
- MPH02-05S24
- Description:
- DC DC CONVERTER 24V 2W
- Current - Output (Max) :
- 83mA
- Efficiency :
- 82%
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 2 W
- Size / Dimension :
- 0.96" L x 0.57" W x 0.40" H (24.3mm x 14.4mm x 10.2mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 12V
- Voltage - Input (Min) :
- 4.5V
- Voltage - Isolation :
- 5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V