MPM20-24D12W
Part Number:
MPM20-24D12W
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 20W
Current - Output (Max) :
833mA, 833mA
Efficiency :
88.5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
20 W
Size / Dimension :
1.60" L x 1.00" W x 0.40" H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
5 kV
Voltage - Output 1 :
12V