MPP10-24D12A
- Part Number:
- MPP10-24D12A
- Description:
- DC DC CONVERTER +/-12V 10W
- Current - Output (Max) :
- 416mA, 416mA
- Efficiency :
- 89%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 10 W
- Size / Dimension :
- 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V