MPP03-24S15A
Part Number:
MPP03-24S15A
Description:
DC DC CONVERTER 15V 3W
Current - Output (Max) :
200mA
Efficiency :
87%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Package / Case :
24-DIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
3 W
Size / Dimension :
1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
5 kV
Voltage - Output 1 :
15V