LMZ14203TZE-ADJ/NOPB
- Part Number:
- LMZ14203TZE-ADJ/NOPB
- Current - Output (Max) :
- 3A
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- OTP, OVP, SCP, UVLO
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.40" L x 0.39" W x 0.18" H (10.2mm x 9.9mm x 4.6mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 42V
- Voltage - Input (Min) :
- 6V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 0.8 ~ 6V