THN 30-2422WIR
- Part Number:
- THN 30-2422WIR
- Description:
- 35 WATT DC/DC CONVERTER, RAILWAY
- In Stock:
- 14
- Applications :
- ITE (Commercial), Railway
- Current - Output (Max) :
- 1.25A, 1.25A
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- Adjustable Output, Remote On/Off
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Power (Watts) :
- 30 W
- Size / Dimension :
- 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V