TEN 40-2412WIE
- Part Number:
- TEN 40-2412WIE
- Description:
- DC DC CONVERTER 12V 40W
- In Stock:
- 79
- Current - Output (Max) :
- 3.333A
- Efficiency :
- 92%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Power (Watts) :
- 40 W
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V