TEN 15-2423WI
- Part Number:
- TEN 15-2423WI
- Description:
- DC DC CONVERTER +/-15V 15W
- In Stock:
- 18
- Current - Output (Max) :
- 500mA, 500mA
- Efficiency :
- 86%
- Features :
- Remote On/Off, SCP
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 15 W
- Product Status :
- Not For New Designs
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V