TEN 20-2423WIN
- Part Number:
- TEN 20-2423WIN
- Description:
- DC DC CONVERTER +/-15V 20W
- In Stock:
- 50
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Current - Output (Max) :
- 665mA, 665mA
- Efficiency :
- 87%
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 20 W
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V