THN 15-4811WIR
- Part Number:
- THN 15-4811WIR
- Description:
- DC DC CONVERTER 5V 15W
- In Stock:
- 68
- Applications :
- ITE (Commercial), Railway
- Current - Output (Max) :
- 3A
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- Remote On/Off, OVP, SCP, UVLO
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 90°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 15 W
- Size / Dimension :
- 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V