THN 15-2421WI
- Part Number:
- THN 15-2421WI
- Description:
- DC DC CONVERTER +/-5V 15W
- In Stock:
- 56
- Approval Agency :
- CB, cURus
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 1.5A, 1.5A
- Efficiency :
- 85%
- Features :
- Remote On/Off, OVP, SCP, UVLO
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 15 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V