THD 10-2415WIN
- Part Number:
- THD 10-2415WIN
- Description:
- DC DC CONVERTER 24V 10W
- In Stock:
- 44
- Current - Output (Max) :
- 416mA
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, SCP
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 24-DIP Module, 9 Leads
- Power (Watts) :
- 10 W
- Size / Dimension :
- 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V