P39-24S-FST/MHIA
Manufacturer:
Polytron
Part Number:
P39-24S-FST/MHIA
Category:
AC DC Converters
Description:
AC-DC POWER MODULE 24VDC OUTPUT
Manufacturer :
Polytron
Category :
AC DC Converters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output 1 :
1 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 71°C
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.60" L x 2.70" W x 2.00" H (116.8mm x 68.6mm x 50.8mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
105 ~ 125 VAC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
24V