P38-15-FST
Manufacturer:
Polytron
Part Number:
P38-15-FST
Category:
AC DC Converters
Description:
AC/DC CONVERTER +/-15V
Manufacturer :
Polytron
Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, UL
Current - Output 1 :
800 mA
Current - Output 2 :
800 mA
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-25°C ~ 71°C
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.10" L x 2.50" W x 2.00" H (104.1mm x 63.5mm x 50.8mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
105 ~ 125 VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
15V