MSC15US7P5B
Part Number:
MSC15US7P5B
Description:
AC/DC CONVERTER 7.5V 15W
Current - Output 1 :
2 A
Efficiency :
86%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
15W
Size / Dimension :
2.82" L x 1.14" W x 0.82" H (71.6mm x 29.0mm x 20.8mm)
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
7.5V