MAD65US53D
Part Number:
MAD65US53D
Description:
AC/DC CONVERTER 53V 66W
Current - Output 1 :
1.24 A
Efficiency :
92.5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
66W
Size / Dimension :
3.00" L x 2.00" W x 0.94" H (76.2mm x 50.8mm x 23.9mm)
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
53V