MSD65US18B
Part Number:
MSD65US18B
Description:
AC/DC CONVERTER 18V 65W
Current - Output 1 :
3.62 A
Efficiency :
93%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
65W
Size / Dimension :
4.30" L x 2.20" W x 1.20" H (109.2mm x 55.9mm x 30.5mm)
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
18V