MSD40US151B
Part Number:
MSD40US151B
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 40W
Current - Output 1 :
2.67 A
Efficiency :
90%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
40W
Size / Dimension :
4.30" L x 2.20" W x 1.20" H (109.2mm x 55.9mm x 30.5mm)
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
15V