MED100US28B
Part Number:
MED100US28B
Description:
AC/DC CONVERTER 28V 100W
Current - Output 1 :
3.58 A
Efficiency :
92%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
100W
Size / Dimension :
3.60" L x 2.44" W x 1.54" H (91.4mm x 62.0mm x 39.1mm)
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
28V