MAD30US24B
Part Number:
MAD30US24B
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 30W
In Stock:
5
Current - Output 1 :
1.25 A
Efficiency :
89.5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
30W
Size / Dimension :
3.34" L x 1.36" W x 0.77" H (84.8mm x 34.5mm x 19.6mm)
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
24V